Srpen 2015

...and gender issues.

22. srpna 2015 v 19:08 | Arthurovo kotě |  Kočičí život
Po dlouhých osmnácti (a kusu) let jsem konečně zjistilo, v čem je se mnou problém. Cítilo jsem to vždy, jenom jsem to nezvládlo definovat nebo pojmenovat. Nedávno se mi ovšem poštěstilo najít několik článků na téma "gender-fluidity" a okamžitě (po konzultaci s psychologem) jsem mělo jasno. Nemám žádnou údajnou poruchu osobnosti, jsem prostě někde mezi M a F. Záleží na dni. Ale cítím se líp, když vím, že jde o tohle. Když vím, tak obecně. Nevědět je totiž nejhorší.

A tak jsme to tedy zjistili. Kocour to moc dobře nevzal, K. naopak skvěle, za což jsem bylo moc rádo. Bylo to daleko horší než coming out nebo cokoliv jiného, co jsem zatím takhle zažilo. Chtělo to u mě daleko víc odvahy. Zvlášť, když jsem se s tímhle outovalo ještě, než jsem to opravdu samo přijalo.
Přitom se nic nezměnilo. Jsem pořád kotě. Pořád mám ty stejné problémy, stejně se chovám, stejně smýšlím, jen prostě ten pocit, že vím...že po tak dlouhé době vím, co je "špatně"...

Postupně přecházíme na "ono řeč". Kocourovi to moc nejde, nemůže si zvyknout. I já, když mám spíš M dny, tak o sobě píšu v mužském rodě. Ženský mi běžně nesedí. Tím chci říct, že snesu oslovení, jako je "princezno" nebo "krásko", ale tím to hasne. Jsem zvyklý na on/ono a tak to taky zůstane, nevidím důvod, proč by to mělo jinak. Chci, aby oslovení aspoň trochu korespondovalo s tím, jak vypadám. (I když bych často rádo vypadalo jinak.)

Taky jsem bylo požádáno, abych vytvořilo obal na knihu, ale ještě nevím, zda se do toho pustím nebo ne. Podle času, podle nálady. Celý srpen jsem hrozně unavené, pořád pracuju nebo něco dělám a když ne, tak jsem celkem upřímně rádo, že nic nemusím.
Ale v září se mi zas trochu uleví, snad. Tedy do té doby, než začne škola.

Ale jinak obecně, kromě té únavy, se mám celkem fajn.xxx kotě